Повышаем эффективность молочной фермы
Европейский анализ качества молока
С нами прибыльно!

ООО “АНКАР-АГРО”

Заказать звонок  Схема проезда

03062, г. Киев, пр-т Победы 67, корпус В, офис 302
тел. (044) 206-10-90 (многоканальный)

(067) 226-16-46, (095) 290-10-92
info@ankaragro.com.ua ankaragro Анкар-Арго

Стаття в журналі «Вісник харчової промисловості «Молочна галузь»

4sensor - new

Високоточний контроль молока на чотири групи антибіотиків!

Постійний розвиток технологій виробництва харчової продукції та молочної зокрема, веде до посилення вимог щодо якості сировини, як з боку споживачів, так і з боку переробників. В Україні цей процес тим більше прискорився, після підписання торгових угод з країнами ЄС та уніфікації бази нормативно-правового регулювання якості молока.

З набранням чинності нових стандартів і вимог до якості молочної продукції обставини зобов’язують виробників молока застосовувати технології, для проведення аналізу якості продукції на всіх етапах виробництва, яким довіряють у розвинених країнах-партнерах. Відповідати новим стандартам західних країн, що щорічно оновлюються і впроваджуються, українському виробнику дуже нелегко, але по деяким основним пунктам законодавства, у нас є доступні засоби перевірки молочної продукції.

Незважаючи на застосування заходів щодо запобігання забруднення сирого молока сторонніми речовинами, в тому числі і антибіотиками, дана проблема залишається гострою для вітчизняних виробників молока. На відміну від країн заходу, де антибіотики застосовуються, в основному, для стимуляції росту тварин, в Україні шукають способи боротьби із захворюваннями корів і одним із шляхів вирішення цієї проблеми є впровадження в практику нових класів ветеринарних препаратів, що дозволяють підтримувати і зберігати здоров’я тварин без втрат в якості молока. Це неминуче веде до необхідності постійного контролю за наявністю антибіотиків в сирому молоці, здійснюється такий контроль в кілька етапів:

~ Перевіряється кожна партія, яка очікує відвантаження на завод;

~ Молоко додатково аналізується безпосередньо при завантаженні в молоковоз;

~ На стадії приймання сировини на заводі аналіз ведеться по кожній секції молоковоза.

Сучасний контроль антибіотиків в молоці повинен грунтуватися на швидких і точних методах, так як, покладаючись на результати, технологи приймають рішення про використання молока у виробництві продуктів харчування. Мікробіологічний метод аналізу антибіотиків дозволяє зробити висновок про придатність дослідженої партії молока для вироблення з неї конкретних видів молочних продуктів.

Відповідно до ДСТУ 2661: 2010 України і Методичних вказівок по визначенню залишкових кількостей антибіотиків у продуктах тваринництва Державної ветеринарної фітосанітарної служби сире молоко підлягає обов’язковій перевірці на присутність чотирьох груп антибіотиків: пеніциліну, тетрацикліну, стрептоміцину і левоміцетину (хлорамфеніколу). На міжнародному рівні давно введений нормований рівень (максимально допустима кількість) вмісту залишків антибіотиків в молоці і молочній продукції. Методи контролю повинні не тільки мати високу чутливість, але і відповідати вимогам підприємств по економічності і зручності в роботі. На сьогоднішній день такі методи розроблені і вже застосовуються на практиці.

Експрес тест «4 Sensor» виробництва компанії «Unisensor» (Бельгія) дозволяє проводити контроль сирого, сухого і пастеризованого молока одночасно на чотири нормовані групи антибіотиків. Стабільність показань його результатів досягає рівня 98%, а рівень чутливості відповідає міжнародним нормативам.

Тест виконаний у вигляді іммунохроматографічної смужки, розділеної на робочі зони, відповідно ідентифікованої групи антибіотика. Поява або відсутність в зонах чітко окресленої лінії свідчить про наявність або відсутність в пробі молока відповідних груп антибіотиків.

Тест задовольняє всім сучасним вимогам лабораторного контролю, так як дозволяє протягом декількох хвилин (10 хв) без допоміжних операцій і додаткового устаткування зробити висновок про товарні властивості партії молока, що тестується.

Таким чином, використання даних тестів в ланцюзі «виробник молока — переробник» дозволяє ліквідувати багато розбіжності в оцінці якості «продукту» і «сировини» і досягти більш високих економічних показників у всіх ланках молочного виробництва.

Ексклюзивним представником виробника експрес тестів компанії «Юнісенсор» (Бельгія) є ТОВ «Анкар-Агро»!

 

Комментариев пока нет. Будьте первыми!

Добавить комментарий

Ваш запрос отправлен!

Мы ответим Вам в ближайшее время.

Схема проезда к нашему офису

Наши координаты: 03062, г. Киев, пр-т Победы 67, корпус В, офис 302