Засоби для обробки вимені перед доїнням

Дата: 27.04.2020

Щоденний догляд за вименем – це запорука здоров'я корови та отримання молока високої якості.
Очищення та дезінфекція є важливим та обов'язковим етапом підготовки вимені перед доїнням. .Результатом якісного очищення вимені є профілактика маститу та зменшення бактеріального обсіменіння молока. На даному етапі вим'я обробляється спеціальним дезінфікуючим засобом. Правильно підібраний засіб ефективно очищує сосок від механічних забруднень та сторонньої мікрофлори, сприяє догляду за шкірою вимені.

Головне призначення таких засобів:
ефективне очищення;

дезінфекція;

гіпоалергенність;

пом'якшуючі та загоювальні властивості;

утворення піни.


Всі ці властивості обумовлені складом засобів. Для ніжного догляду та пом'якшення шкіри соска засоби містять емоленти, гліцерин та алоє вера. А для утворення піни та миючих властивостей- піноутворюючі, ПАР, що біологічно розкладаються. Основою будь-якого засобу є речовина, що має бактерицидну дію та знищує збудники інфекційних захворювань, віруси, ін.

За складом діючої речовини засоби для обробки вимені перед доїнням можна виділити наступні:
-хлоргексид;
-йод;
-молочна кислота;
-перекис водню;
-натуральне мило.

Обираючи засіб за його діючою речовиною необхідно враховувати стан стада фермерського господарства щодо різних захворювань. Також потрібно важливо розуміти, що тривале використання одного деззасобу призводить до стійкості бактерій щодо нього. Тому рекомендується використовувати почергово два засоби, що містять різні діючі компоненти.

Хлоргексидин має знезаражуючий ефект- активний по відношенню до грампозитивних та грамнегативних бактерій та простих вірусів.
Засоби на основі йоду зазвичай застосовують у зимовий період, завдяки зігріваючим властивостям йоду та широкою протимікробною дією стосовно вірусів, грибків, патогенних мікроорганізмів.

Молочная кислота швидко знищує мікрофлору на соску.
Перекись водню у складі засобу також знищує мікрофлору на соску та після очищення розкладається на безпечні компоненти: кисень та воду.
Миючий засіб на основі натурального мила призначений для очищення вимені та миття самої тварини.
Засоби для обробки представлені у вигляді готових до застосування розчинів та у вигляді концентратів, з яких готують робочі розчини безпосередньо перед використанням. Тут слід враховувати економічність засобів та витрати часу на приготування розчинів.


Засоби перед доїнням використовують для щоденної дво-триразової обробки вим’я, тому вони обов’язково мають бути дерматологічно м’якими, не чинити негативного впливу на шкіру дійок. Вони повинні швидко і легко видалятися з дійкової поверхні, щоб не вплинути негативно на якість молока

Важливо розуміти, що ефективність обробки вимені дуже залежить від виконання усіх правил підготовки до доїння. І чи не найважливішу увагу слід виділити правилам використання серветок. А от, які з них обрати – багаторазові чи одноразові, як правильно їх використовувати? На ці та інші питання спробуємо дати відповідь у наступній статті.

Напишіть нам

Ваше ім'я

Номер телефону

* Ваш e-mail *

Ваше повідомлення