Знерожування ВРХ

Дата: 21.05.2020

В умовах безприв'язного утримання ВРХ  актуальним є знерожування тварин., адже на практиці  безроге поголів’я веде себе спокійніше, збільшується  молочна продуктивність та  приріст маси тіла, зменшується травматизм, унеможливлюється розвиток хвороб рогу.


У дорослих тварин видалення ріг проводять у разі переходу на безприв’язне утримання, якщо ріг був зламаним, наявності злоякісних пухлин та неправильному рості.

Видалення здійснюють способом хірургічного втручання з місцевою анестезією. Відокремлення рогу здійснюють дротовою пилкою. Заживання рани проходить протягом 1,5-2 місяців. При застосуванні цього методу спостерігаються болісні відчуття, як результат зменшення апетиту та молочної продуктивності. Також можливі післяопераційні ускладнення- фронтит гнійне запалення лобної пазухи.

Чим старша тварина тим важче проходить процес знерожування та реабілітації. Тому рекомендують видаляти роги до 2-х місячного віку. Для знерожування телят застосовують такі методи:
•    хірургічний;
•    хімічний;
•    термічний.

Хірургічний метод полягає у видаленні зачатків рогових горбиків за допомогою хірургічної ложки або металевої трубки з загостреними кінцями. Даний метод супроводжується кровотечою, яка може відновлюватися через 3-5 днів після проведення операції, та вимагає ретельної дезінфекції рани та інструменту.

При хімічному методі на рогових горбиках роблять подряпини, на які наносять хімічні препарати (їдкий натрій або калій, азотна кислота, готові мазі). Даний метод застосовують для телят віком до 7 днів з особливою обережністю, щоб їдкі речовини не потрапили на незахищену шкіру та не допускати потрапляння телят під дощ. Після знерожування хімічними речовинами можливий розвиток гнійного запалення та виростання ріг неправильної форми.

Термічний спосіб є  найбільш ефективним та безпечним. Для цього використовують електричні та газові роговипалювачі. Завдяки високій температурі 650-700˚С викликає коагуляцію тканин рогу та утворення сухого струпу. Ще однією перевагою є швидке проведення процесу всього за 10 секунд.
Який би спосіб знероження Ви не обрали, обов'язково необхідно проводити дезінфекцію рани та використовувати репелент для відлякування комах.

Знерожена корова також безпечна не лише для решти стада, але й обслуговуючого персоналу. Для безпечного співіснування необхідно обезрожувати  усіх тварин, оскільки наявність навіть декількох рогатих збільшує конкуренцію та призводить до травм та стресу.

В асортименті «Анкар-Агро» Ви можете обрати якісні інструменти для видалення ріг у телят та дорослих тварин (дротові пилки, ручки до них, газові роговипалювачі і т.ін.)  для способу, який прийнятний саме Вам. 

Напишіть нам

Ваше ім'я

Номер телефону

* Ваш e-mail *

Ваше повідомлення