Особливості електронної ідентифікації ВРХ

Дата: 28.05.2020

Для обліку ВРХ обов’язково проводять її ідентифікацію- присвоюють особистий ідентифікаційний номер. Сучасним методом маркування тварин є застосування електронної ідентифікації.
Впровадження систем електронної  ідентифікації  дозволяє отримувати статистику по кожній тварині в окремому господарстві, у кожному регіоні та в країні в цілому. Електронна (безпровідна)  ідентифікація - це важливий крок до повної автоматизації  сільського господарства: проведення профілактичних заходів, контроль стану здоров’я, селекційної та племінної роботи. Система в себе включає пристрій-мітку, що містить інформацію про тварину та зчитувальний пристрій, який цю інформацію сприймає.

Для радіочастотної безпровідної ідентифікації корів таким пристроєм є респондер. Він знаходиться в корпусі та оснащений чіпом. Корпус у свою чергу розміщують у спеціальному чохлі, що кріпиться на корові за допомогою нашийника. На корпусі респондера нанесений унікальний ідентифікаційний номер, який передається  оператору шляхом зчитування радіосигналів та відповідним записом у системі. Інформацію, що містить чіп не можна перепрограмувати або змінити, або  стерти. Респондер слугує, так званою пропускною картою, він автоматично спрацьовує при вході у доїльний зал або кормостанцію. Маючи інформацією про тварину система управління стадом може співставляти інформацію про надої, автоматично видавати їй корм, направляти корову у свою групу або загін для лікування. Ще однією перевагою респондерів є їх стійкість до впливу навколишнього середовища та довговічність. Діапазон використання  від мінус 40 плюс 70°С  та відносній вологості до 100% та середній строк служби до 10 років.

Однією із складових автоматизації господарства є впровадження автоматичного годування телят. Система автоматичного випоювання зчитує ідентифікаційний код з респондера та допускає теля до поїлки згідно його раціону відповідно до віку. На основі того скільки разів воно підходить до поїлки, та з якою швидкістю випиває або ж не випиває свою норму молока можна оцінити його стан здоров’я . За необхідності система може видавати ліки для окремого теляти.

Ще одним способом електронного маркування є чіпування . Його суть полягає у імплантації під шкіру тварини капсули з мікрочіпом, що містить індивідуальний номер тварини. Дані по коду зчитуються за допомогою спеціального зчитувального приладу. Перевагою даного способу є неможливість видалення чіпу, що служить захистом від крадіжки корови. Проте чіпування  не підходить при утриманні тварин для забою.

Також можна комбінувати візуальний та електронний  методи ідентифікації- так званий змішаний спосіб ідентифікації тварин . Так можна поєднувати вушні бирки та респондери.

Який би спосіб ідентифікації Ви б не обрали, він має бути зручним та вигідним для господаря та безпечним для тварини.

Напишіть нам

Ваше ім'я

Номер телефону

* Ваш e-mail *

Ваше повідомлення