Самовидоювання корів

Дата: 02.06.2020

В умовах безприв'язного утримання корів та вигону їх на пасовища можна зустріти випадки самовидоювання інших тварин. Чому так відбувається та чи можна врятувати корову від відбракування?

Зазвичай новонароджене теля забирають після облизування коровою. Після чого проводять годування молозивом та молоком за допомогою спеціальних пляшечок та відер з сосками для випоювання. Вони розробленні спеціально для задоволення природнього рефлексу смоктання у телят. Якщо ж використовувати соски з великими отворами, то рефлекс смоктання не задовольняється і тоді вони компенсують цю необхідність смоктанням у інших телят вух, хвостів та інших частин. Недоїдання теличок та нестача кальцію, фосфору та вітамінів у новотельних корів також служать причиною самовидоювання. Тому основною профілактикою самовидоювання є правильне вирощування - утримання телят до трьох місяців окремо один від одного, правильне випоювання та забезпечення новотільних тварин усіма необхідними мікро- та макроелементами.

Дієвим способом боротьби з самовидоюванням є використання спеціальних кілець проти самовидоювання. Вони виготовляються з легкого металу або міцного пластику. На їх поверхні розміщені шипи, які завдають дискомфорту корові при спробі її видоювання іншою коровою або ж самій собі.

Кільце  кріпиться на носову перегородку тварини шипами вверх за допомогою гвинтового болту та гайки. Надійна фіксація попереджає зміщення положення кільця, а саме кільце не заважає тварині в момент прийому їжі або пиття. А різні розміри дозволяють підібрати кільце відповідно до віку та розміру тварини. Велике кільце застосовують для дорослих корів, середнє – для теличок та невеликих корів. На дрібних господарствах телята можуть отримувати молоко безпосередньо від корови. Але в момент, коли необхідно відлучити теля від матері, можна  використовувати мале кільце.

Таким чином, правильна організація утримання телят та використання за необхідності кілець проти самовидоювання дозволяють побороти цю звичку у корів.

Напишіть нам

Ваше ім'я

Номер телефону

* Ваш e-mail *

Ваше повідомлення