Заспокоєння та фіксація ВРХ

Дата: 16.06.2020

Заспокоєння та фіксація – є важливою умовою утримання ВРХ для проведення безпечного огляду та лікування, переміщення тварин по господарству та вигону їх на пасовища.
Для контролю тварин використовують такі засоби:
носові кільця ;
носові щипці;
антибрики;
пута та ошийники для прив’язі;
• електропастухи та погоничі.

Особливо часто з приборканням норову тварин зустрічаються фермери, які займаються утриманням биків. Враховуючи розміри та силу биків їхні агресивні дії можуть призвести до тяжких травм або навіть смерті людини. Як відомо, ніс є однією із больових точок тварин, тому дія на нього дозволяє утихомирити їх. Для того, щоб можна було управляти такою твариною, його носову перегородку проколюють та встановлюють спеціальне кільце. Цей процес здійснюють під місцевою анестезією у молодих бичків. На кінець кільця закріплюють мотузку або використовують палку-поводок. Тепер для того, щоб контролювати тварину, достатньо потягнути за кільце.

По цьому ж принципу діють на тварин носові щипці. Їх встановлення на носову перегородку дозволяє зафіксувати голову в одному положенні для проведення таких профілактичних маніпуляцій як: спилювання ріг, вливання ліків, та встановлення бірки.

Дуже часто прояв непокори зі сторони ВРХ можна побачити у моменти нових маніпуляцій чи зміни їх місця знаходження. Особливо це стосується зовсім молодих корів-первісток, які можуть лягати на підлогу, брикатися та тупати ногами, не підпускаючи до себе. І саме для того, щоб заспокоїти тварину, її задні кінцівки фіксують за допомогою антибрику. Він виготовлений із міцної сталі та має регульовану довжину, що дозволяє налаштувати його під окрему корову в залежності від її розмірів. Використання антибрику полегшує проведення маніпуляцій, пов’язаних зі штучним заплідненням та ректальним лікуванням, дозволяє спокійно провести доїння, лікування та обробку вимені.

Привязь тварин необхідна для утримання тварин на одному місці. Так за допомогою прив’язі корів фіксують у стійлах та на пасовищах, надаючи певну свободу для того, щоб тварина могла прилягти, поїсти та попити. З цією метою використовують ошийники для прив’язі з одним або двома ланцюгами.

Ще одним засобом для обмеження корів є пута
, які застосовуються для зменшення різких рухів тварин. З обох сторін пут розміщені застібки для регулювання та безпечної фіксації, а матеріал, з якого вони виготовлені, відрізняється підвищеною міцністю та еластичністю. Пута бувають двох видів - регульовані або нерегульовані.

Перегін ВРХ на пасовища або ж іншу територію для направлення тварин в потрібний напрямок використовують електропогонич. Даний пристрій генерує струм і випускає його при дотику з твариною. Електрострум несильний, але достатній для направлення тварини та її заспокоєння. Щоб не створювати зайвого дискомфорту та травм, електричний імпульс триває лише пару секунд.

Для територіального обмеження застосовують переносні загорожі, які складаються з натягнутих по периметру проводів та генератора струму – електропастуха. Коли тварина підходить до загорожі й торкається її, то отримує неприємний удар електроструму та відсторонюється. В залежності від потужності електропастух може діяти по периметру до 40км.

Всі засоби для фіксації та заспокоєння ВРХ мають бути, в першу чергу, безпечними для них та сприяти захисту людини від спонтанних та небезпечних вчинків тварин.

 

Напишіть нам

Ваше ім'я

Номер телефону

* Ваш e-mail *

Ваше повідомлення