Визначення вологості у зернових культурах

Дата: 10.07.2020

Україна займає провідне місце серед світових виробників зернових культур, які мають важливе продовольче, кормове та сировинне значення в народному господарстві. Одним із важливих показників, що характеризує готовність культур до збору є його вологість. Цей показник обов’язково контролюється для належного зберігання та при реалізації зернових.

Розрізняють два методи визначення вологості:

  • прямий;
  • непрямий .

До прямих відносять методи, за допомогою яких відбувається розділення матеріалу на сухі речовини та воду, а саме: теплофізичні, дистиляційні та хімічні.

Основним прямим методом є теплофізичний (повітряно-тепловий), що заснований на процесі випаровування вологи із зразка у сушильній шафі. По різниці між масою матеріалу до висушування та після визначають вологість.

Цей метод є точним, базовим та регламентується ДСТУ, проте він вимагає:

  • серйозного комплектування основним та додатковим обладнанням (сушильна шафа, електронні ваги, млин для подрібнення проби, ексикатор, бюкси, термометр, ін)
  • значного часу для проведення аналізу (підготовчі роботи по доставці та підготовці проб, процес сушіння при 130°С протягом 60 хвилин, охолодження);
  • виконання дослідження підготовленим кваліфікованим персоналом.

До непрямих методів відносяться електрометричні, за допомогою яких вимірюється зміна електропровідності (кондуктометричний метод) та діелектричної проникності (ємнісний метод) зерна.

На основі діелектричного методу базується робота портативних вологомірів, що набули значного попиту. Вологомір для аграрних культур використовують майже цілий рік. Застосування цього механізму буде актуальним, як на етапі збору врожаю, так і при закладці зернових на зберігання.

Розрізняють вологоміри з розмелом та без. Перевагою приладів з розмелом є більш висока точність за рахунок аналізу подрібненого зразка: унеможливлюється вплив розміру та розміщення зерна у камері приладу. Особливо це стосується вологості зерна із щільною зовнішньою оболонкою.

Основними критеріями, за якими варто обирати даний пристрій є: максимальна точність вимірювання, висока якість збірки приладу, універсальність та портативність. Саме такі характеристики наявні у вологоміра з нашого асортименту.

Окрім вищезгаданих переваг, використання вологоміру Farmcomp Ankar Unimeter дозволяє:

  • провести вимірювання вологості в польових умовах , в зерносховищах, елеваторах, кузові машини та з мінімальним використанням сировини (9 або 11 мл зерна)
  • отримати результат з мінімальною похибкою всього за 15 секунд та не потребує спеціальної підготовки проби;
  • перевірити 32 види різних зернових, бобових та олійних культур;
  • при необхідності провести коригування показів на основі даних повітряно-теплового методу або ж додати у меню нову культуру.

І ще однією важливою перевагою використання вологоміру є надійна та міцна кришка, яка, на відміну від аналогів, не ламається та прослужить Вам дуже довго.

У якості елемента живлення застосовується батарейка « Крона», що також надає портативності , а автоматичне відключення приладу – її економне використання. Зручністю є відображення рівня заряду батареї, що дозволяє вчасно її замінити.

Простота у використанні та обслуговуванні не потребує особливого навчання працівників, в чому Ви можете переконатися, продивившись наше відео-інструкцію по використанню вологоміра.

 

Таким чином використання вологомірів у поєднанні з проведенням лабораторного дослідження дозволяє оперативно та з високою точністю перевірити готовність зернових до збору урожаю, їх транспортування, зберігання та реалізації.

 

Напишіть нам

Ваше ім'я

Номер телефону

* Ваш e-mail *

Ваше повідомлення