Отелення корови – рододопомога та інші інструменти

Дата: 22.01.2021

Однією з важливих подій на господарстві є отелення корови - народження теляти. Роди у корови - це складний фізіологічний процес, який вимагає від кваліфікованого персоналу підвищеної уваги до тварини.

Вагітність у корови триває приблизно 285 днів. Досвідчений фермер веде календар стельності  та отелу, щоб знати коли очікувати поповнення. Також симптоми родів починають проявлятися за два тижні до народження теляти. Найбільш яскраво виражені:

  • живіт провисає та опускається;
  • корінь хвоста виглядає розслабленим;
  • статеві органи набухають та мають червоний відтінок;
  • вим’я збільшується, наповнюючись молозивом.

Перед отеленням тварина занепокоєна, переступає з ноги на ногу, оглядається, не знаходить собі місця, ніби шукає допомоги, або ж навпаки сторониться, коли її заспокоюють. Влітку ознакою  перед родами  є небажання гуляти у стаді. Тварина відбивається від стада та шукає потаємне місце для народження.

Також у день родів у корови розходяться кістки тазу і, якщо між ними розміщується  широка долоня, то саме час готуватися до отелення.

Як правило, на господарствах облаштовують родильне приміщення, де корови знаходяться під наглядом ветеринара. У даному приміщенні облаштовують місця для родів, забезпечують наявність чистої води, рододопоміжного обладнання:  інвентар, інструменти, рукавички  дезінфекційні та інші допоміжні засоби.

Здорові тварини народжують самостійно протягом 30 хвилин, але бувають випадки, коли корові потрібна допомога. Якщо з моменту появи кінцівок теляти минуло більше, ніж півгодини, тварині необхідно допомогти. Перед втручанням у родовий процес проводять акушерське обстеження з визначенням розміщення теляти, дотримуючись асептичних правил. Зазвичай теля має повздовжнє положення, головне або тазове передлежання. За наявності двійні, один плід виходить в тазовому, інший - головному.

Для рододопомоги  на кінцівки теляти накладають петлі з мотузки  та, обережно підтягуючи  та підтримуючи голову, виводять його через родові шляхи. Для уникнення травмуванння корови та теляти застосовують рододопоміжні пристрої: рододопомагач Kerbl VINK 180 для невеликих  корів молочних порід, для крупних порід  (зазвичай м’ясних) рододопомагачі  пологів Kerbl VINK Bayern  та з гнучким хомутом HK-Flexi HK 2020 Kerbl . Ці пристрої  виготовляються з міцної нержавіючої сталі, витримують значні фізичні навантаження та легкі в застосуванні.

В комплект рододопомагача входять: петлі з мотузки,  рама, штанга та важіль. Після дігностики стану плоду на його кінцівки вище путових суглобів одягають петлю з мотузки. Далі фіксується рама на задній частині крупа корови. Штанга прикріплена до рами таким чином, що дозволяє за потреби змінювати її положення, рухаючи у будь-якому напрямку. Важіль розташований на штанзі та дозволяє поступово підтягувати мотузку, рухаючись від корови. У разі ускладнень напруга може бути послаблена. Рододопомагач можна застосовувати, як у лежачому, так стоячому положенні корови.

Після виходу теляти йому звільняють носові та ротовий проходи від слизу, у разі потреби використовують реаніматор, обрізають пуповину та дають корові його облизати. Облизування стимулює біологічні процеси у корови та теляти. Далі теля випоюють перевіреним на якість молозивом для отримання початкового імунітету. Також велику увагу приділяють раціональному харчуванню корови та правильному роздоюванні після отелення.

Для тих корів, що не піднімаються, застосовують підйомні механізми Kerbl Profi 900  та 1500 (для звичайних та крупних порід). Дані пристрої дозволяють зафіксувати корову у стоячому положенні та надати необхідну допомогу.

Таким чином, правильна підготовка  до такої важливої події, як народження теляти, дозволяє мати на своєму господарстві здорових корів та новонароджених телят.

Купити родовспомогач для корів можна на нашому сайті «тисніть тут» за найкращою ціною (а до кінця січня у нас діють знижки і можна купити родовспомагач недорого). Для консультації телефонуйте менеджерам.

Напишіть нам

Ваше ім'я

Номер телефону

* Ваш e-mail *

Ваше повідомлення