Сучасні методи ідентифікації ВРХ. Використання респондерів

Дата: 19.04.2021

Ідентифікація - це обов’язковий процес держобліку тварин шляхом присвоєння їм унікального ідентифікаційного номеру з використанням візуальних, електронних та змішаних систем ідентифікації.

До візуальних відносяться системи з використанням міток зорового сприйняття: вушні бірки, ошийники, клеймо, татуювання, вищипи. Для візуальної ідентифікації великої рогатої худоби законодавством ЄС затверджені вушні бірки.

Для електронної ідентифікації тварин використовуються так звані системи радіочастотної ідентифікації.

Змішані передбачають одночасне або почергове використання візуальних та електронних методів ідентифікації.

Електронні системи ідентифікації мають ряд переваг:

  • на відміну від візуальних не потребують прямого зорового контакту;
  • мітки зчитуються точно і швидко завдяки зчитувальному пристрою;
  • можуть використовуватися в агресивних середовищах: витримують температури від -40 до +70⁰С, відносну вологість до 100% та можуть зчитуватись через бруд, воду, пластмасу (чохли);
  • несуть велику кількість інформації;
  • мінімізована підробка або втрата інформації;
  • тривалий термін використання (близько 10-ти років).

Електронна система ідентифікації передбачає використання трьох основних компонентів:

  • зчитувального пристрою;
  • мікрочіпа-ідентифікатора (датчик,  респондер);
  • комп’ютерної системи обробки  даних.

Респондер - радіочастотний ідентифікатор ВРХ, що призначений для безконтактної ідентифікації тварини. Підходить роботи на обладнанні, що забезпечує обмін інформацією з частою 134,2 кГц. Наприклад, на обладнанні таких фірм як Westfalia, Gea Farm technologies та інші.

Унікальний ідентифікаційний номер задано на корпусі респондера в форматі:

999

0000 ХХХХХХХХ

Де: 999 - код країни;

0000 - Перші 4 цифри ідентифікаційного коду;

ХХХХХХХХ - восьми значний ідентифікаційний код, який присвоюється підприємством одній із корів.

Він закріплений на корові за допомогою ошийника у спеціальному чохлі. На ньому нанесений унікальний ідентифікаційний номер тварини, який автоматично розпізнається зчитувальним пристроєм системи при вході в доїльний зал, кормову станцію або при проходженні корови через селекційні ворота з встановленими антенами. Сигнал передається оператору системи, таким чином кожна тварина в стаді знаходиться під контролем. Маючи інформацію про тварину, система управління стадом може співставляти інформацію про надої корови, автоматично призначаючи їй корм або направляти корову в свою групу/загін для лікування. Респондери дозволяють вести постійний моніторинг і оцінку корови або групи корів. А це, в свою чергу, грає важливу роль для досягнення високої молочної продуктивності по стаду в цілому.

Електронна система ідентифікації надійна та зручна в користуванні.

Компанія «Анкар-Агро» у своєму асортименті має респондери для доїльного залу Westfalia, Gea Farm technologies, чохли до них та ошийники (різних розмірів та кольорів). Рухайтесь в ногу з сучасними вимогами до ідентифікації ВРХ та контролюйте своє стадо!

Напишіть нам

Ваше ім'я

Номер телефону

* Ваш e-mail *

Ваше повідомлення